Xavi: La Liga? Ostáva nám 18 zápasov

Dnes večer nás čaká ďalší náročný zápas v krátkom časovom slede, tentokrát sa predstavíme na San Mames proti Athletic Bilbao v boji o postup do semifinále Copa Del Rey. Bilbao je vždy nepríjemný a náročný súper pre Blaugranas ktorý nám vie spôsobiť problémy, na túto tému sa vyjadril aj Xavi Hernandez na tlačovej konferencii.

Zápas

“Je veľmi dôležitý. Je to súper, ktorého sme nechceli, a na ich ihrisku, s ich ľuďmi… sú intenzívny, majú skvelého trénera… Minule prehrali proti Valencii, ale je to odvážny tím, ktorý tlačí, ale sme pripravený. Od titulu nás delia tri zápasy.”

Christensen a Cancelo

“Sú v poriadku a budú mať minúty. Sú tam na to, aby hrali, možno nie v základe.”

Arbitrážny spor

„Zo slušnosti vám odpovedám. Nehovoril by som, keby ste sa ma nepýtali. Myslím, že je čas prehovoriť. Opakujem sa. Toto sú pocity, ktoré som mal. Nechcem podnecovať polemiku. Chcem hovoriť o futbale. Videli ste a počuli ste, odtiaľto analyzujete, čo sa stalo. Nechcem sa sústrediť na toto. Chcem sa sústrediť na futbal. Máme skvelý zápas, skvelý zápas v San Mamés. Správy sú v Madride a nie tu. Verím v úprimnosť rozhodcov. Nepáči sa mi však tlak, ktorý majú. Nič iné nechcem povedať. Nepýtajte sa ma. Kontroverzia nie je vo mne, je to v hre. Už som vyjadril svoj názor.”

Tlak

“Hovorím im, že je to príležitosť. Hrať tu je skúškou v každom zápase. Víťazstvo vo Villamaríne pre nás dopadlo veľmi dobre. Boli sme rodina. Je tu veľa pozitívnych vecí.”

San Mames

“Budeme mať menej času na premýšľanie, sú veľmi agresívni… Ernesto je skvelý tréner, jeden z najlepších. Majú intenzitu, agresivitu… Ich obranná línia bude veľmi vysoká, my sa bude musieť dostať z toho tlaku… Bude to ťažké. Bude to iné ako v deň proti Betis.”

La Liga

“Nevideli ste oslavu? Musíme byť realisti, ja som pozitívny realista. Zostáva nám 18 zápasov. Poďme na to. Nebudeme hádzať uterák do ringu.“

Cubarsi

“Ak by tu nebola LA Masia, mali by sme veľa problémov. Cubarsi má veľmi dobrú mentalitu. Druhý gól pochádza z jeho prihrávky. Má osobnosť a odvahu.”

Iñaki Peña

“Vidím ho dobre, pripraveného. Veríme mu. Odvádza dobrú prácu, hoci inkasuje góly. Dúfam, že si udržíme čisté konto.”

Lamine Yamal

“Je to talent. Keď ho vidíš trénovať, vidíš, že dokáže niečo zmeniť. Trúfa si. Minule mal skvelý zápas. Je šťastný a šťastný a ukazuje zrelosť.”

zdroj: Barca TV/Marca

foto: X-FCB