Xavi Hernández: Zaslúžili sme si vyhrať

Xavi Hernández komentoval svoje prvé víťazne stretnutie nad Espanyolom.

[Marc Brau, Barca TV] Trpel si v tomto zápase veľa?
“Samozrejme. Myslím si, že v koncovke trpeli všetci culés, súper nás veľmi pritlačil. Espanyol dominoval v posledných 10-15 minútach, je to veľmi dobrý tím a má možnosti, ako ublížiť. Pred koncom sme mali aj trochu šťastia. Myslím si, že sme si však zaslúžili vyhrať, dominovali sme, lepšie sme útočili. Samozrejme, že len začíname, musíme lepšie pochopiť, kedy útočiť stredom a kedy po krídlach. Je veľa vecí, ktoré je potrebné zlepšiť, ale, keď vyhrávate, je to jednoduchšie.”

Videl si dnes aspoň časť toho, čo si chcel implementovať počas siedmich dní práce s tímom?
“Najviac sa mi páčil prístup, nasadenie, dali sme zo seba všetko, aby sme vyhrali. Stálo nás to veľa. Musíme sa však zlepšiť a pochopiť, kedy je vhodný moment na danú prihrávku. Tieto tri body sú pre nás kľúčové aj pre našu sebadôveru, vieru, že môžeme hrať po svojom.”

V tíme je veľa zranení, ale ako by si zhodnotil, že dnes nastúpilo päť hráčov do 22 rokov, vrátane Iliasa, ktorý doteraz nenastúpil ani v priateľskom zápase?
“Poznáme týchto hráčov, Ilias a Abde odohrali skvelú hru. Dali nám hĺbkovú hru, duely jeden na jedného, Abde ich vyhral 3:4, a to je to, čo od krídelníka Barcelony chceme. Aj Ilias sa snažil, sú to talentovaní hráči. Chcel by som zdôrazniť aj správanie fanúšikov, veľa sa mení. K trom bodom nám veľmi pomohli aj naši fanúšikovia.”

Aké dôležité je začatie víťazne, najmä v zápase s takým súperom akým je Espanyol?
“Je to veľmi dôležité. V posledných minútach sme trpeli, ale zaslúžili sme si vyhrať. Ambície, rytmus aj prístup bol skvelý.”

Foto: twitter.com/Kick Off