Závery zo včerajšieho rokovania klubu FC Barcelona

Predstavenstvo FC Barcelona včera usporiadalo vzdialené zasadnutie. Klub po zasadnutí zverejnil vyhlásenie, v ktorom oznámil svoje rozhodnutia prijatých viacerých otázkach.

Gratulácia majstrom
Vedenie klubu blahoželalo ženskému tímu FC Barcelona a sekcii hádzanej a hokejbalu za tituly majstra Španielska. Vyjadrilo ľútosť nad tým, že sezóna sa v týchto prípadoch nemohlo ukončiť riadne z dôvodu pandémie koronavírusu, ale oceňuje skvelú sezónu v podaní týchto tímov, vďaka čomu si zaslúžili titul.

Protokoly o bezpečnosti a hygiene
Lekár Joan Blade je zodpovedný za koordináciu všetkých aktivít súvisiacich s krízou zapríčinenou pandémiou koronavírusu.
Vedenie Barcelony prezentoval protokoly, ktoré majú zaistiť, že všetky klubové zariadenia sú čisté a bezpečné ako pre športovcov, tak aj pre zamestnancov a fanúšikov.

Klub už začal implementovať všetky riešenia tak, aby sa návrat k normálu mohol uskutočniť, čo najskôr. Barcelona taktiež vypracovala príručku pre svojich zamestnancov, ktorých prítomnosť v centre je nevyhnutá. Zároveň sa začalo pracovať v múzeu a v obchodoch, ktoré budú pripravené privítať prvých fanúšikov hneď, ako to vláda umožní.

Zníženie zástav na počesť obetí koronavírusu
Rada schválila, že počas núdzového stavu v Španielsku budú klubové vlajky spustené na pol žrde na počesť socios a členov fanklubov, ktorí počas pandémie prišli o život. Klub chce týmto spôsobom podporiť rodiny, ktoré prišli o svojich blízkych za týchto veľmi vážnych okolnosti.

Poďakovanie partnerom a spoločnostiam bojujúcich s koronavírusom
Vedenie ďakuje svojím partnerom a spoločnostiam, ktoré podporili Nadáciu Barcelony a darovali materiály na boj proti koronavírusu. Hovoríme o viac ako 300 000 rúškach a ďalších prostriedkov. Materiály boli darované okrem iného aj nemocniciam a opatrovateľským ústavom v Katalánsku.

Barça TV Plus
V rámci rozvoja novej digitálnej stratégie klubu bolo vedenie informované o vývoji projektov týkajúcich sa platformy na oslovenie všetkých fanúšikov bez sprostriedkovateľou. Súčastna platforma sa nachádza už vo fáze testovania a bude spustená koncom tejto sezóny.

Klubový internetový obchod
Vedenie bolo informované o prvých dňoch fungovania internetového obchodu. Aj napriek tomu, že sa nachádza v počiatočnej fáze, reakcia socios bola fantastická a počet objednávok rapídne prekonal predpoklady. Internetový obchod bude čoskoro k dispozícií aj v iných krajinách.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.klubfcbarcelona.sk