Ženské EL Clásico sledovalo rekordný počet divákov

Počas včerajšieho večera na Camp Nou sa odohral ženský štvrťfinálový zápas medzi FC Barcelona – Real Madrid v Lige Majstrov. Počas tohto stretnutia sa na štadión Camp Nou dostavila rekordná návšteva 91 553 divákov, čo prekonal rekord z roku 1999 a týmto sa tento zápas stal svetovým rekordom. (V tomto roku sledovalo ženský futbal 90 185 fanúšikov. Bolo to finále MS medzi USA a Čínou na štadióne Rose Bowl v Pasadene).

Hráčky FC Barcelona Femeni sú nezastaviteľné. V tejto sezóne v Lige Primera Division odohrali zatiaľ 25 zápasov, vyhrali 25 zápasov, inkasovali 7 gólov a strelili 138 gólov. Vďaka týmto štatistikám sa aktuálne nachádzajú na 1. mieste s 19b. náskokom. Aktuálne ich ešte čaká 5 zápasov a to proti Villarrealu, Valencii, Seville, Vallecanu a Atléticu Madrid. Čo sa týka Ligy Majstrov, tak aktuálne budú musieť čakať na výsledok zápasu medzi Wolfsburgom a Arsenalom.

Zdroj: sportnet.sme.sk, twitter.com/ FC Barcelona Femení, klubfcbarcelona.sk
Foto: twitter.com/FC Barcelona femeni