Alves: Ak si oblečieš dres Barcy, musíš vyhrať aj kameň, papier, nožnice

Dani Alves sa zúčastnil spolu s trénerom Xavim na tlačovej konferencii pred zápasom s Boca Juniors na počesť Diega Maradonu.

Druhý debut
“Som nervózny po tak dlhom čase mimo Barcelonu, pretože nemôžem hrať, byť tu a brániť klub a tím… Tento moment je najdôležitejšia výzva mojej kariéry kvôli tomu, aká je situácia v klube. Výzvy, ktoré sú pre tých, ktorí sa ich neboja. Pokúsime sa urobiť maximum pre tento znak.”

Neapol
“Myslím si, že musíme prijať akúkoľvek výzvu. Musíme čeliť Európskej lige a kedykoľvek si oblečieme dres Barcy, je to história, ktorú reprezentujeme, bez ohľadu na konkurenciu, ktorej čelíme. História hovorí aký je Barcelona  odolný klub. Ak si oblečieš dres Barcy, musíš vyhrať aj kameň, papier, nožnice.”

Zápas
“Hrať je vždy výnimočné, nech je to kdekoľvek. Mám tu veľmi dobrý vzťah s mnohými ľuďmi. Ide o poctu jednému z najväčších v histórii a to je výnimočné.”

Koniec kariéry
“Hovoria to už dlho. Ak áno, urobím to najlepším možným spôsobom. Teraz hrám za Barcelonu, som v oblakoch.”

Situácia v klube
“Počas mojej kariéry sa naučil, že musím akceptovať každú situáciu. Poznáme problémy v klube. Je to náročná výzva, ale sme tu.”

zdroj: BarcaTV/Marca.com

foto: Twitter