Xavi: Ansu je zasiahnutý

Xavi Hernandez pred zápasom s Alavesom odpovedal na otázky ohľadne zdravotného stavu Ansu Fatiho či situácii Dembeleho kontraktu. Všetko dôležité zo včerajšej tlačovej konferencie vám prinášame tu.

Alavés
„Myslím si, že Alavés je dosť podobný Athleticu, má porovnateľný systém. Toto sú tri dôležité body a my musíme vyhrať, aby sme sa dostali do Ligy majstrov. Ak existuje tréner, ktorý dokáže dostať Alavés zo spodnej trojky, je to Mendibillar. Bude hrať s dvoma pivotmi a dostane veľa hráčov do súperovej šestnástky. Alavés je silný tím, proti ktorému sa dá hrať.”

Ansu Fati
„Ansu je veľmi zasiahnutý, hovorili sme s jeho rodinou. Dr. Ricardo Pruna mi poradil, aby som s ním hral 30 minút, ale predĺženie zmarilo naše plány. V pondelok sa uskutoční stretnutie, na ktorom sa rozhodne, čo treba urobiť. Je to hanba. Sme smutní, pretože sme sa o neho snažili dobre postarať, no aj tak sa zranil. Bohužiaľ, je to súčasť futbalu. Stále trpíme veľkými neúspechmi a to je veľmi vážne. Je to hráč s gólmi, ale musíme pokračovať.”

Dembélé
“Jeho situácia sa nezmenila. Musí sa rozhodnúť, nič sa nezmenilo. Dobre trénuje, no svoju situáciu pozná veľmi dobre. Nie je tu priestor na diskusiu, to je jasné. Všetko závisí od neho.”

Nové podpisy
„Pracujeme na tom vo viacerých oblastiach. Mal som veľmi jasno v tom, kde potrebuje tím posilniť. Zostáva ešte pár dní a uvidíme.”

Jeho starosti
“Výsledky ma znepokojujú. Zmena vecí si vyžaduje čas. Žiaľ, zaberie to viac času, ako sme si pôvodne mysleli. Barca musí veriť myšlienke, ktorá ju urobila skvelou ale výsledky ma znepokojujú. Zajtra potrebujeme pozitívny výsledok. Zostávam optimistom. Sme na začiatku nového projektu, dôležitá je trpezlivosť, viera a vytrvalosť. Stalo sa mi to ako hráčovi, spočiatku boli pochybnosti, ale všetko išlo dobre. Musíme byť jednotní a ťahať vpred.”

Veteráni
“Chápem kritiku. Ich nasadenie je veľkolepé, nespochybniteľné, no teraz sa všetko bude odvíjať od ich výkonu. Doteraz sme nemali veľa alternatív.“

Athletic
„Analyzovali sme zápas proti Athleticu. Chýbala intenzita a túžba. Toto ma bolelo najviac. Musíme zodpovedať intenzite súpera. Barca prehrala, pretože nám chýbala intenzita.”

Frenkie De Jong
“Musí to byť dôležitý hráč. Vo štvrtok mal nejaké nepohodlie, aj Jordi, ich nasadenie je skvelé.”

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter/FCB