Xavi: Aubameyang je dar z neba

Po veľmi vydarenom zápase s Osasunou sa pred médiá postavil Xavi Hernandez a nešetril slovami chváli na výkon svojho mužstva.

Reakcia
“Viac ako budíček, to, čo sa stalo minule, bola realita ak znížite intenzitu. Odohrali sme jeden z najlepších zápasov, odkedy som tu. Všetci si to užili a dodalo nám to morálku, Sevilla zlyhala a bolo veľmi dôležité vyhrať.“

Dembelé
“Ousmane je schopný niečo zmeniť. Dnes bol obzvlášť dobrý. Veľmi dobrý.”

Je v útoku najrozhodnejší?
“Nie. Nie je jeden viac ako druhý.”

Pique
“Celé dni mal bolesti. Chránili sme ho.”

Štvrtok
“Dostaneme najlepšiu jedenástku v závislosti od okolností. Musíme ísť do Turecka vyhrať.”

El Clasico
“LaLiga je veľmi ťažká, dokonca aj víťazstvo na Bernabéu. Prehrali len dva zápasy a potrebovali by sme, aby prehrali 3 alebo 4. Nemôžeme byť príliš optimistickí.”

Hĺbka kádru
“Je tu veľa dôležitých hráčov, ktorí sa nezúčastnili. To znamená, že máme veľký káder a každý vidí konkurenciu. Pre mňa nie je v súčasnosti ľahké zostaviť zostavu.”

Gavi
“Je fantastický. Som prekvapený, ako pracuje. Je úžasný, aj s loptou. Ešte potrebuje viac zdvihnúť hlavu, ale má 17 rokov.”

Ferran
“Povedal som, že mal občas smolu v koncovke, no bol fantastický v ostatných veciach. Je jedným z najlepších v tíme.

Aubameyang
“Je to dar, ktorý spadol z neba.”

Tvrdosť
“Za štyri mesiace by som povedal, že tri neboli ľahké.”

zdroj: Marca.com

foto: Twitter/FCB