Xavi: Bojujeme o druhé miesto

Barcelonu čaká ďalší náročný zápas v lige a Xavi Hernandez sa tak opäť vyjadril pre médiá, rozprával o Pedrim, Destovi či cieľoch do konca sezóny.

Real Sociedad
“Je to iný súper, než ten s ktorým sme sa stretli v Cádize alebo Eintrachte. Budú to ťažký a komplikovaný súperi. Pokúsime sa čeliť vysokému tlaku. Pre fanúšikov to bude atraktívny zápas. Hnev je preč, je tu opäť ilúzia a túžba robiť veci dobre. Dostali sme sa do negatívnej dynamiky, ale teraz sa musíme dostať von. Sú priamymi súpermi o miesto v Lige majstrov. Bude to ťažké, ale záleží to na nás samých.”

O posledných výkonoch tímu
“Závisí to od hry. V Levante sme odohrali veľmi dobrý zápas. V deň proti Eintrachtu sme na tom neboli dobre a v deň proti Cádizu to bola psychická záležitosť. Opäť máme núdzovú situáciu, dúfali sme, že budeme bojovať o ligu, ale zdá sa, že to nebude možné. Musíme hrať lepšie, lepšie súperiť, viac si veriť, viac túžby. Realita je taká, že nesúťažíme o žiadny titul. Musíme byť pokornejší ako kedykoľvek predtým a myslieť nato že cieľom je druhé miesto.“

Piqué
„Je taký, veľmi spoločenský človek, ktorý sa rád háda s ľuďmi. V tomto zmysle som radšej rozvážnejší a diplomatickejší. Poznám ho, ak by bol roztržitý alebo nesústredený, bol by som prvý, kto by ho varoval. Ale toto mu dáva benzín, adrenalín, je to ako droga v dobrom zmysle slova. Je to Gerard, podal dôležité výkony a chýbal nám.”

Prejav k tímu
“Hráčom som dal nejaké dôvody a oni mne. Nemám diktátorské vedenie. Vo videu videli, že musíme lepšie súťažiť. Nebol som nahnevaný, ale povedal som veci tak, ako sú. Musíme mať viac viery a viac túžby. Mali sme veľa centrov a čistých šancí, museli sme vyhrať a bola to z našej strany chyba.“

Ako potešiť fanúšikov
„Dať do toho všetko, hrať dobrý futbal a snažiť sa skončiť druhý. Neprechádzame dobrým futbalovým, sociálnym alebo ekonomickým obdobím, ale je to tak. Musíme sa nadchnúť a vrátiť sa, aby sme ľudí nadchli. Dokázali sme vyhrávať zápasy proti veľkým tímom. Veľké príbehy sú napísané s dobrým začiatkom a my to urobíme, urobíme reset a pokúsime sa ľudí nadchnúť a vrátiť sa.”

O rozhodcoch
„Čo sa týka rozhodcov, verím v úprimnosť rozhodcov, chcú to robiť čo najlepšie a za svoju prácu si potrpia.”

Mužstvo
„Tím sa chystá hrať ďalšie finále proti Realu Sociedad, ktorý je priamym rivalom. Pred dvoma alebo tromi týždňami sme boli nadšení, že budeme môcť hrať o ligu, teraz sme ďaleko. Realitou je teraz bojovať o druhé miesto. Nie sme na tom tak zle ako v novembri, ale musíme zlepšiť myslenie na súčasnosť. Zajtra sa hrá o šesť bodov. Odteraz sa musíme všetci zlepšiť.”

Piqué a Rubiales
“Je to veľmi zložité. Môj názor na tom nič nezmení. Piqué urobil Twitch a Rubiales robí tlačovú konferenciu. Otázky sú pre nich. Rubialesa dobre poznám, je to šľachetný človek, na všetkých hľadá dobro, zažil som to ako futbalista. Bol jedným z kapitánov Levante a pomáhal, bol v AFE a pomáhal futbalistom. Verím Rubialesovej čestnosti. Musia podať vysvetlenia. Keďže mám s Piquém a Rubialesom dobrý vzťah, myslím si, že obaja hľadajú dobro veľkej väčšiny.“

Výsledky
„Rád vyhrávam, ale už som vedel, že to nebude ľahké. Musím čeliť tejto realite, som na rade, ale to, čomu veríme, nezmeníme. Musíme ísť ďalej a veriť si. Porazili sme velikánov tejto krajiny, Atlético, Madrid, Sevillu, v tom musíme pokračovať. Som veľmi tvrdohlavý. Som stále pozitívny a musíme pokračovať.”

Dest
„Dest odohral skvelý zápas v deň proti Cádizu, jeho výkon bol veľmi dobrý. Dani proti Cádizu nenastúpil, pretože si proti Levante vyvrtol členok a deň pred zápasom proti Cádizu odchádzal z tréningového ihriska s bolesťou. Požiadal som ho, aby bol v nominácii mužstva pre prípad, že by sme ho potrebovali.“

Pedri
„Údaje hovoria za všetko. Je jeden z najlepších na svete a rozumie našej myšlienke. Jeho zranenie je veľmi veľká strata. Rovnako ako Ansu, Araujo a Piqué. Keď tam nie sú, tím trpí.“

zdroj: BarcaTV

foto: twitter/FCB