Xavi: Čaká nás ťažký súper

Prinášame vám tlačovú konferenciu pred zápasom s Granadou. Ako si poradíme s týmto náročným súperom? Jedno je isté, Blaugranas si už nemôžu dovoliť strácať body.

Zápas

“Máme nejaké prehry, ale po dvoch víťazstvách máme dobré pocity. Zajtra nás čaká ťažký súper, sú veľmi fyzický, je to intenzívne mužstvo, s dobrými protiútokmi, Paco López je ofenzívny tréner… Hrajú priamy futbal“.

Fermin Lopez

“Myslím, že som to už povedal: je to futbalista, ktorého mám osobne rád. Hrá oboma nohami, vytvára si gólové šance, zapadá do defenzívnych záležitostí, je agresívny, intenzívny… Mám ho rád. Bude hrať veľa ak to bude pokračovať na tejto úrovni. “

Zranenia

” Je tu dosť hráčov, aby sme mohli súťažiť. Na ďalší zápas budeme mať zotavených hráčov. Dôležité je že sa dobre zotavia. Zápasy sú dôležité.“

Lewandowski

“Je to veľmi citlivá strata, rovnako ako ostatný. Je to líder, príklad v útoku, ale existujú alternatívy: Ferran, Joao, Pau Víctor, Marc Guiu a dokonca aj Fermín hral ako falošná 9..” On sa nemení, je rozdielny a vyvoláva u súperov strach. Pokúsime sa zabezpečiť, aby ten, kto hrá, to robil rovnako dobre. Je ťažké nahradiť futbalistu svetovej triedy, ako je on.”

Majstrovstvá sveta 2030

“Nie je to normálny formát vo viacerých krajinách, ale ak sa tak rozhodli… Camp Nou je štadión s najväčšou kapacitou, prečo nehostiť finále.”

Paco Lopez

“Mám k nemu určitý obdiv. Za to, aký je a ako o ňom hovoria tí, čo s ním spolupracovali. Dobre prenáša to, čo chce, na svojich hráčov. Mení systém, varianty hry… Je veľmi dobrý a ukázal to tam, kde bol.“

Rotácie

“Sme v neustálom kontakte s fyzioterapeutmi, lekármi, mali sme zranenia dvoch členkov, je to smola. Nemám obavy sme na dobrej fyzickej úrovni. “

Oriol Romeu

“Minulý deň bol na úrovni tímu s loptou, neboli sme v pohode. Som s ním veľmi spokojný. Dáva nám veľkú defenzívnu istotu, v útoku bol tiež dobrý…”

Obrana

“Našou myšlienkou je brániť s loptou. Je to náš herný model. To zahŕňa dobré bránenie, víťazstvá v dueloch, vysoký pressing… Porto je rival najvyššej úrovne v Lige majstrov, ale my vždy chceme loptu“.

Frenkie De Jong

“Hráč Barcy musí byť veľmi mentálne silný. Snažíme sa mu dodať sebavedomie. Frenkie je jedným z najlepších stredopoliarov na svete.“

Zdroj: Marca.com

foto: TwitterX/FCB