Xavi: Je to pre nás ďalšie finále

Prečítajte si preloženú tlačovú konferenciu nášho trénera pred dnešným zápasom.

Fyzické sily
“Fyzicky sme v poriadku. Nedávno to bol futbalový problém. Nezastavovali sme protiútoky. V obrane sme trpeli viac, ako bežne trpíme. Ale pre naše chyby.“

Depay a Dest
“Nechceme, aby recidivovali. Trénujú oddelene a musia sa pripojiť ku skupine.”

Prestupy
“Máme takú ekonomickú situáciu, akú máme. Nie sme tu pre zbytočnosti. Sme tím, ktorý zároveň pripravuje káder na budúci rok. Mateu, Jordi a prezident poznajú moje priority, ale musíme byť veľmi opatrní. Situácia je taká, aká je“.

Dembelé
“Neviem, čo tam bolo predtým. Odkedy som tu, vidím odhodlaného hráča. Dokáže niečo zmeniť. Dobre trénuje, stará sa o seba a je profesionál. Mužstvo ho miluje. Ja nemám žiadne sťažnosti, práve naopak.”

Sergio Roberto
“Športové vedenie a klub už poznajú môj názor. Ide o to, že sa dohodnú. So skupinou už začína pracovať a podľa pocitov uvidíme. Rovnako ako Ansu”.

Zápas

“Vyhrali na Metropolitane, porazili Villarreal. Je to veľmi ťažký súper a pre nás je to ďalšie finále. Zápas podobný štvrtkovému. Je to ihrisko, na ktorom sme neboli dobrí. Je to dobrý test pre nás“.

Adama
“Uvidíme, čo dokážeme na trhu. Uvidíme na konci sezóny. Nedávno odohral skvelý zápas, ale nenašli sme zakončovateľa. Pochopil, čo potrebujeme“.

Eric
” Sme s ním veľmi spokojní. Svojou koncentráciou, vyhrávanými duelmi, vedením lopty. Je nasadený na 90 minút. Vedie obranu a dobre vyváža loptu. Bez akýchkoľvek pochybností je dlhé roky ústredným bodom Barcelony.”

Alba bez oddychu
“Je súťaživé zviera. Pre mňa je nedocenený. To, čo nám dáva, je výnimočné. Má náhrady, nie prirodzené, ako Mingueza alebo Dest. Je čas požiadať tím o snahu. Zostáva štyri alebo päť týždňov. V stávke je veľa.“

Obnova Gaviho
“Som optimista. Vidíš, že chce zostať a závisí to od klubu, hráča a reprezentanta, ktorým je De la Peña. Zaslúži si zostať“.

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: B