Xavi: Je to zápas na úrovni Ligy Majstrov

Prečítajte si tlačovú konferenciu trénera Xaviho Hernandeza pred zápasom Európskej ligy proti SSC Neapol.

Správa pre fanúšikov
„Odkaz je jasný, je to pre nás dobrá príležitosť. Potrebujeme fanúšikov a očakávame veľkú účasť, ako bola tá proti Atléticu. Nemali sme šťastie na žreb, pretože sme dostali Neapol. Toto má byť zápas Ligy majstrov.”

Eric Garcia
“Pre mňa je to veľmi dobrý stredný obranca, vie, že urobil chybu. Mal skvelú formu, no potom prišlo zranenie. Musíme ho oživiť, pretože je to dôležitý hráč a nemáme veľa možností. Musí sa vrátiť na úroveň, na ktorej bol.”

Jeho prvých 100 dní
„Zdá sa mi, akoby to bolo 100 rokov, pretože sa stali neočakávané situácie, COVID, zimný trh. Viete, že som culé a snažím sa Barcu dostať späť tam, kde si zaslúži, ale je tu práca. Pre klub to nie je najlepšie obdobie, ani ekonomicky. Stúpame hore v ligovej tabuľke, to nám hovorí, že sme na správnej ceste a hovoria to aj výsledky.”

Favoriti v Európskej lige
„Nepovedal by som, že sme favoritmi, čelíme komplikovanému rivalovi. Sevilla má oveľa viac skúseností ako my v tejto súťaži. Vnímam sa ako kandidáti, nie ako favoriti. Bývalí šampióni boli veľmi dobrí: Villareal, Sevilla. Nie je to Liga majstrov, ale je to veľmi dobrá súťaž. Sme motivovaný.”

Rotácie
„Nemám pevnú 11, každý trénuje. Takmer všetci hráči mali minúty, pri toľkých zápasoch nie je možné mať pevnú zostavu. Zajtra môže byť dobrý deň na oddych Busquetsa. Nedeľa bola dôkazom toho, že nemôže hrať každý zápas. Dôjde k zmenám, ale budeme sa snažiť zostať konkurencieschopní.”

Barca a PSG na rovnakej úrovni
“Neviem. Našou realitou je Európska liga a proti Neapolu sa musíme dokázať. Mali sme možnosť pokračovať v Lige majstrov, ale nesplnili sme si domácu úlohu.”

Adama
„Adama nám dáva veľa. Je schopný niečo zmeniť a odteraz až do konca sezóny nám veľmi pomôže.”

Luuk De Jong
„Má väčší význam, ako si pôvodne myslel. Luuk trénuje veľmi dobre a vždy nám pomáha v hre svojím úžasným zakončením.”

Neapol
„Hovoríme o tíme na úrovni Ligy majstrov, pokojne by to mohol byť zápas Ligy majstrov. Sú veľmi dobrý tím.”

Dembélé
„Jeho hranie nebude závisieť od toho, či hráme doma alebo vonku. Bude to závisieť od tréningu, som si istý, že nám pomôže. Jeho prejav proti Espanyolu bol dôkazom. Dembélé bude hrať, keď to budeme potrebovať.”

Spomienky na EL
“Celtic nás vyradil v osemfinále, je to spomienka, ktorá vo mne zostane. Je to väčšia motivácia vyhrať titul, ktorý nemáme.”

Aubameyang
“Teraz je 100%. Bude hrať určite. Je to hráč schopný hrať v priestore, stiahnúť sa, aby získal a podržal loptu. Som s ním veľmi spokojný”

Možnosti v útoku
“Teraz máme veľmi široké možnosti v útoku a to je pre mňa ako trénera dobré.”

zdroj: BarcaTV ; foto:Twitter/FCB