Xavi: Lewandowski je náš najlepší hráč

Už dnes večer čaká zverencov Xaviho Hernandeza nesmierne dôležitý a ťažký zápas proti zverencom Diega Simeoneho. Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho pred zápasom s Atleticom Madrid ktorý odohráme na domácej pôde.

Zápas
“Je to dôležitý zápas, sú to ďalšie tri body, je to priamy súper v boji o titul. Atlético je vo výbornej forme. Potrebujeme fanúšikov, je dôležité, aby prišli na Montjuïc. Musíme v zápase dominovať, bude to ťažké, ale máme na to získať tri body.“

Návšteva Laportu
“Z času na čas príde. Povzbudil nás, aby sme odohrali dobrý zápas. Ukazuje dôveru v projekt. Vždy je pozitívny a má dobrú náladu.”

Atlético Madrid
“Úprimne by som vyzdvihol ich trénera. Každým dňom, ktorý uplynie, viac rešpektujem a obdivujem Chola, má iný štýl ako my, ale je to chvályhodné. Zmenil históriu klubu. Má veľa zásluh . Prispôsobil sa hráčom, ktorých má. Všetci sú zapojení.”

Ter Stegen
“Skúsil to. Má nepohodlie. Je smutný ale zajtra je vylúčené že nastúpi.”

Pedri
“Proti Rayu si pripísal asistenciu. Odohral dobrý zápas. Každý bude potrebný.”

Joao Felix
“Vyjadrenia jeho bývalých spoluhráčov ho musia motivovať. Hrať proti jeho bývalému tímu je motivácia. Vidím ho motivovaného a šťastného. Je šťastný, tešia ma jeho výkony a prispôsobenie sa skupine.”

Griezmann
“Nebol som s ním. Nemôžem povedať svoj názor.  Vyzerá šťastný a v Atléticu robí veľa rozdielov. Budeme si musieť dávať pozor. Pracuje pre tím. “

Morata
“Hovoril som s ním priamo. Bola tu taká možnosť. Zdá sa mi ako veľmi zaujímavý hráč.”

Vitor Roque
“Áno, pracujeme na tom. To, že môže prísť, bude veľmi dôležité a zaujímavé. Ale uvidíme, ešte je skoro.”

Týždeň
“Som rád, že som sa dostal do vyraďovacej fázy Ligy majstrov a teraz sa môžem upokojiť. Atlético je skvelý tím a má skvelého trénera. Veria, že môžu vyhrať. A my tiež.”

Situácia
“Ak to nevyjde zajtra, ešte bude čas. Mysleli sme však na pokračovanie dobrej dynamiky. Druhý polčas proti Portu bol veľmi dobrý.”

Lewandowski
“Je to stroj. Je to hráč, ktorý neprestáva pracovať. Má vieru. Neprestáva trénovať. Je to takmer robot, trénuje, trénuje… je veľkolepý. Je to najlepší hráč, akého máme.  Niet o ňom pochýb, musíme ho však viac kŕmiť loptami.. Musíme byť efektívnejší.”

Oriol Romeu
“Dobre zvláda tlak. Vo Vallecase odohral dobrý zápas. Bude to dôležité pre skupinu.”

zdroj: BarcaTV
foto: TwitterX FCB