Xavi: Motiváciou Gavi nakazí každého

Dnes o 16:15 nás čaká zápas proti nebezpečnej Girone. Prinášame vám tlačovú konferenciu nášho trénera.

Girona
“Myslím si, že je to odvážny tím, s vysokým pressingom. Míchel je jeden z trénerov, ktorých mám najradšej. Robí veľmi zaujímavých veci. Očakávame veľmi ťažký zápas“.

Obnova Dembélého
“Pre mňa je dôležitý, to viete. Je zásadný, veľmi sa odlišuje v tíme. Je ťažké nájsť tento typ futbalistu, ktorý je taký rozhodný jeden na jedného. Klub to vie a on to vie. Dúfam, že s nami bude pokračovať mnoho rokov.“

Podpis Gaviho
“Upokojte sa. Mateu a Jordi na tom pracujú.”

Busquets
“V týchto dňoch sme nehovorili o jeho budúcnosti. Je to osobné rozhodnutie. Je to zásadný hráč, jeden z najlepších pivotov v histórii.”

Araujo
“Pre mňa je jeho ideálna pozícia v strede obrany. Je to jeho prirodzená pozícia. Pravý stred. Ohromne vyrástol v získavaní lopty. Je oveľa sebavedomejší. Cíti sa sebavedomo. Vnímam ho skôr ako núdzového pravého beka.”

Obnova Marcosa Alonsa
“Bola to záležitosť prediskutovaná s klubom. S Marcosom som veľmi spokojný. Po prvé, ako človek a ako profesionál v šatni. Potom ako hráč je spoľahlivý, zrelý a osvedčený.“

Pedriho 100. zápas
“Je ohromný. Mimoriadny. Má pred sebou veľkú súčasnosť aj budúcnosť. Nielen on. Máme pred sebou veľmi mladú a veľmi dobrú generáciu. Musia sa cítiť milovaní, pretože majú veľa talentu. U máloktorého futbalistu som videl talent, ktorý má Pedri.“

Tvrdý zápas
“Áno, očakávam tvrdého, silného, ​​agresívneho súpera, ktorý robí veľa vecí dobre. Oriol Romeu je skvelý futbalista. Dobrí krajní obrancovia, stredný obrancovia… Futbal je veľmi vyrovnaný.”

Ter Stegen
“Pre mňa je jedným z najlepších na svete. Ak nie najlepším, nepochybne medzi tromi. Pre Barcu je najlepší na svete kvôli spôsobu, akým hráme. Jeho rozdávanie lopty je perfektné. Rozumie všetkému a je zárukou. Bol tu kritizovaný, pretože tu sú kritizované aj samotné stoličky. Dáva nám veľkú istotu a rozrástol sa.”

Gavi
“Motiváciou nakazí každého. Je to prekvapujúce, ale keď ho vidíte trénovať, uvedomíte si, že má obrovskú veľkosť. Duša, ktorú do toho vkladá. Je beštia.”

Ansu Fati
“V blízkosti bránky sa cíti pohodlne. Od troch štvrtín vyššie má všetko na to, aby urobil rozdiel. Môže hrať na dvoch pozíciách.”

zdroj: marca.com/barcatv

foto: Twitter FCB