Xavi: Myslíme si to spolu s Gündom

Dnes o 21:00 nás čaká naročný a po prehratom El Clasicu aj veľmi dôležitý zápas na pôde Realu Sociedad. Pred zápasom vám prinášame tlačovú konferenciu nášho trénera.

Zápas

“Sú rivalom na úrovni majstrov. Robia veci veľmi dobre, v obrane, útoku, intenzite…  Hrajú veľmi dobrý futbal. Po prehre proti Realu Madrid urobil tím v tréningu krok vpred. Musíme reagovať.“

Gündoganove slová

“Sme za dokonalosť a víťazstvo. Nezaznamenali sme kontroverziu kvôli jeho slovám. Súhlasíme s ním. Prehrali sme kvôli našim chybám, odpojeniu a koncentrácii. Myslíme si to spolu s Gündom. V šatni nie je žiadna kontroverzia. Vyjasnili sme si to.”

Pedri

” Je veľmi dobrou správou, že je v tíme. Vidím, že je pripravený. Jeho návrat je skvelá správa.”

Frenkie de Jong

“Vráti sa v závislosti od svojich pocitov. Pedri má veľmi dobré pocity a Frenkie stále nie. Skúsil to a jeho prístup je skvelý, ale stále ho to bolí. Bol súčasťou skupiny. Ale bolí ho to.“

Oriol Romeu

“Rozprávame sa s ním, robíme individuálne aj skupinové videá, Oriol odvádza dobrú prácu. Je tu však konkurencia. Tu ide o výkon. Kto je lepší, bude hrať. Vidím ho ako mentálne silného hráča. Má priestor na zlepšenie a bude aj naďalej dôležitý pre skupinu.”

Kritika

“Toto je Barça. Je to kultúrna záležitosť Kataláncov: vždy chceme dokonalosť. A nie vždy je to možné. Toto je šport. Snažíme sa  o dokonalosť, ale toto je proces. Tento týždeň je naša známka 3 a možno ďalší týždeň to bude 8. Nechcem sa uspokojiť s ničím, vždy žiadam viac. Existuje kritika, ale toto je Barca. Nie každý má rád trénera Barcy. Nehnevám sa.”

Zotavovanie zranených

“Rapha a Robert majú dobrý pocit. Zranenia sú zabudnuté. Sme takmer všetci, s výnimkou Sergiho Roberta a Frenkieho de Jonga.”

Messi

“V Španielsku sa polemizuje o všetkom. O Aitane sa nediskutuje, čo vyhrala, čo hrala, jej dôležitosť v hre, dominancia oboch nôh. Jej zlatá lopta zaslúžená a Leova tiež. Volal som mu a zablahoželal som mu. Teší sa. Vždy som s ním mal dobrý vzťah.”

Real Sociedad

“Sú  ťažký súper. Je to tím na úrovni Ligy majstrov. Bude to ťažké. Musíme sa zresetovať.”

zdroj: Marca,com

foto. X-FCB