Xavi: Nemal som pocit, že rozhodcovia nám pomáhali

Už o necelé dve hodiny nás čaká zápas doma proti FC Sevilla. Napravíme si chuť po remíze na Mallorce proti šampiónom Európskej Ligy? Na tieto otázky odpovedal Xavi Hernandez na tlačovej konferencii.

Zápas

“Chceme sa vrátiť k vyhrávaniu. Hráme doma. Sú to majstri Európskej ligy. Mendilibar odvádza dobrú prácu. Je to ťažký súper… Chceme obnoviť dobré pocity z hry a víťazstiev.”

Lamine Yamal

“Je to fyzická záležitosť, má 16 rokov a niekedy sa to prejaví. Futbal sa nehrá len s loptou pri nohe. Sú chvíle, keď je jeho vek badateľný, a preto ho musíme chrániť v závislosti od súpera. Je to veselý chlapec, má rád futbal, vidím ho veľmi dobre…”

Obrana

“Musíme byť viac koncentrovaní. Minulý rok sme boli dobrí a musíme si túto úroveň udržať, aby sme vyhrali tituly.”

Triumf

“Vždy je dôležité vyhrať, aby sme mali dobrý pocit do ďalších zápasov a na morálnej úrovni.Remíza je alarmom. Na Malorke sme neboli dobrí. Analyzovali sme to. Zajtra sa môžeme opäť stať lídrami.“

Girona

“Okrem tých, ktorý tam hosťujú, Pablo a Eric, sme spokojní. Nie je to prekvapenie, robia veci dobre už mnoho rokov. Projekt je dlhodobý.”

Obrana

“Prehrávame duely, sme zle postavený… Chýba nám pokoj, musíme  herne dozrieť… Sú to zbytočné straty. Musíme sa zlepšiť. Verte, sme na správnej ceste“.

Prípad Negreira

“Budúci týždeň bude ďalšia novinka. A o 15 dní ďalšia. A o mesiac znova. Môj názor už poznáte. Nikdy som nemal pocit, že by nám rozhodcovia pomáhali.”

Raphinha

“Je to ideálna reakcia po chybe v Getafe. Je veľkorysý a angažovaný. Rovnako ako Ferran Torres. Zaslúži si to. Prináša rozdiel.”

zdroj: Marca.com

foto: TwitterX