Xavi: Nepozerám na vek, meno, tituly

Už dnes o 21:00 nás čaká náročný zápas proti FC Sevilla. Pred zápasom absolvoval tlačovú konferenciu tréner Xavi ktorý sa vyjadril k príchodom ale aj odchodom či vedeniu klubu.

Zápas
“Bude to intenzívnejšie, agresívnejšie, tvrdšie… Je to tím šampiónov, je to Sevilla.”

Mateu Alemany
“Vo svete futbalu je to veľmi platný človek.”

Jordi cruyff
“Sme tím. Som veľmi spokojný s Mateuom, Jordim a prezidentom. Jordi je veľmi lojálny, má veľa skúseností… Vo všetkom nám pomohol. Klub je s Mateuom a Jordim vo veľmi dobrých rukách “.

Eric Garcia
“Nič sa nezmenilo, je to jeho výkon, dáva mi istotu, tých 90 minút prežije veľkolepým spôsobom, mohol by byť kapitán, vždy dobre trénuje, treba ho trochu korigovať. Je to luxus a má konkurenciu.”

Odchody
“Je mi to ľúto všetkých, ktorí odišli. Všetci boli profesionáli, aj tí, ktorým som v máji povedal, že s nimi nerátame, mali snahu a dobrý prístup. Aubameyang nám veľmi pomohol, je výborný človek,vždy s úsmevom a dobre trénujúci“.

Bellerin a Marcos Alonso
“Chcel som čistých krajných obrancov. Súrne sme potrebovali pravú stranu a Bellerin nám pomôže. Je to veľký profesionál.”

Memphis
“Už som hovoril asi pred tromi týždňami alebo mesiacom a je to veľmi vďačný chlapec, zrelý, so skúsenosťami napriek svojmu veku. Je to líder, ide nám pomôcť, je oddaný klubu, tímu. Je víťaz”

Pique
“Vidím, že je pokojný, pracuje dobre, najmä tento týždeň. Včera mal veľmi pozitívny tréning a pomôže nám. Žiadny hráč ma netrápi. Čo sa týka jeho osobného života, snažíme sa, aby bol spokojný. Bude nám veľmi užitočný“.

Jordi Alba
“Alba je v kádri, pomôže nám, bude dôležitý. Musí byť kľúčový kvôli svojim skúsenostiam. Určite bude hrať. Som rád, že ho mám. Žiadny hráč ma netrápi. Kto je lepší bude hrať. Nepozeráme na vek, meno, tituly. Iba na výkon a na to, aby tím profitoval“.

zdroj: Marca

foto: Twitter/FCB