Xavi: Obnovenie Arauja je otázka času

Xavi Hernandez sa posadil pred mikrofón a zodpovedal na otázky novinárov pred zápasom Európskej Ligy proti Galatasarayu Istanbul.

Galatasaray
“Sme veľmi nadšení. Sme v súťaži, ktorá nám dáva nádej, proti Neapolu sme mali veľmi dobré pocity. Sme vo veľmi dobrej dynamike a nechceme odtiaľ vypadnúť. Musíme pokračovať vo vytváraní šancí dobrou hrou a snažiť sa vyhrať zápas. Chceme vyhrať a urobiť to dobre. Musíme naďalej trvať na tomto hernom modeli, ktorý nám dáva pozitívne veci.”

Zmena trénerov a jeho príchod
“Som prezidentovi veľmi vďačný a s Joanom mám veľmi dobrý vzťah. S Mateuom a Jordim sme vytvorili fantastický tím. Je to prezident, ktorý nemá dve tváre, a to ma teší. Ak by som prišiel v lete, nikdy sa nedozvieme, čo by sa stalo.”

Gavi a Araujo
„Sú to dvaja veľmi dôležití futbalisti, súčasní a budúci. Klub pracuje so svojimi agentmi na dosiahnutí dohody. Je to proces a niekedy veci trvajú dlho. Dúfame, že pre dobro klubu a hráčov. Je to otázka času.”

Ciele
“Sú dva ciele. Prvým je byť v Lige majstrov a to buď tak že vyhráme Európsku ligu alebo dobre zapracujeme v LaLige. Obidva sú sezónnymi cieľmi.”

Či je Barca favoritom na víťazstvo v Európskej lige
„Nevidím sa ako jeden z favoritov. Nikdy sme súťaž nevyhrali. Sevilla je obľúbenejšia ako my. Sme jedným z kandidátov a musíme to dokázať aj na ihrisku. V Barcelone vládne nadšenie. Každý zápas v Barcelone je skúška, ale zatiaľ sme nič neurobili. Musíme pokračovať.”

Rotácie
„Zajtra nastanú zmeny, pretože sú tu unavení hráči, veľa minút a nepohodlia. Teraz máme množstvo možností v strede poľa a vyššie. Čerství hráči, ktorí trénujú veľmi dobre, by mohli dostať šancu hrať.”

Konkurencia pre Ter Stegena
„Všetci potrebujeme väčšiu konkurenciu. Keď svoju pozíciu nevidíte jasne, dávate zo seba viac. Ak uvidíte niekoho iného, ​​komu sa darí, vyťažíte zo svojho výkonu to najlepšie. Konkurencia je dobrá pre každého.”

Tím
„V mnohých veciach som veľmi šťastný a spokojný. Koeman mal iný model ako náš a bolo ťažké ho zmeniť. Potrebovali sme čas a veľmi sme sa zlepšili. Sme v dobrom momente, v dobrej dynamike, ale nič sme neurobili. Ciele zostávajú a my musíme bojovať, aby sme sa k nim dostali.”

Galatasaray
„Galatasaray je kompaktný tím. Dome sa snaží implementovať ich model. Majú jednotlivcov, ktorí nás veľmi prekvapili ako Aktürkoglu. Je to tím, ktorý nám môže spôsobiť komplikácie, no musíme ich nechať trpieť, keď nemajú loptu.”

Hráči
„Nehovoríme o budúcnosti, ale o súčasnosti. Nikdy neviete, kedy príde príležitosť a na to musíte dobre trénovať. Preto je mi ľúto, že vynechávam ľudí, ktorí dobre trénujú, ako sú Martin, Riqui, Óscar alebo Eric. Trvám na tom, že musia pokračovať v tvrdom tréningu.”

Stretnutie s Haalandom
“Potvrdzujete, že som sa stretol s Haalandom. nevedel som. Pre každého futbalistu je vždy dobrý čas prísť do Barcy. Neexistuje futbalista, ktorý by povedal Barce nie, odkedy som tu.”

Konkurencia pri prestupoch
„Hráč, ktorého chceme podpísať, keď sa s ním môžeme porozprávať, porozprávame sa s ním o hernom modeli, o tréningoch. Ak sa dotknete 20 lôpt v inom klube, tu sa dotknete 40. Klub, mesto, ktoré je nádherné, história Barcy. Snažím sa ich presvedčiť, že príchod do Barcy je skvelá príležitosť.“

Koeman
„Nechcem komentovať vzťah medzi ním a prezidentom. Je to legenda klubu, nebál sa vsadiť na mladých hráčov, môžem na neho povedať len dobré slová.”

Dani Alves a zmluva
“Toto je na budúci rok. Môžeme si urobiť plán, ale v prípade Daniho to bude závisieť od jeho výkonnosti. To, čo nám dáva, je úžasné. Je hráčom s najväčším počtom titulov v histórii futbalu a veľmi prispel. Je to kapitán bez pásky na rukáve.”

Iñaki Peña
„Iñaki bol veľmi statočný, pretože tu mal pred sebou ťažkú ​​situáciu s Ter Stegenom a Netom. Sledujeme ho a darí sa mu veľmi dobre. Ide o to, aby sa vrátil do Barcelony a bol tu dôležitý.”

Ansu Fati
“Ansu je v poslednom štádiu zranenia. Uvidíme, či sa postupne pripojí k skupine. Senzácie jeho návrat trochu poznačia. Ansu musí byť v Barcelone vynikajúcim futbalistom. Čím dôležitejších futbalistov po jeho boku bude, tým bude lepším futbalistom, bude podávať väčšie výkony.“

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter/FCB