Xavi: Real Madrid je favorit

Dnes máme pred sebou semifinálový zápas Copa Del Rey na horúcej pôde Realu Madrid. Čaká nás teda semifinálové El Clasico ktoré po dvoch nevydarených zápasoch proti Manchestru United a Almerii môže zohrať veľkú rolu v ďalšej časti sezóny. Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza.

Zápas
“Pristupujeme k tomu rovnako ako vždy proti Realu Madrid. Je to ťažký súper, ktorý niekedy nedominuje, ale prechodom a dvoma dotykmi vám dá gól. Je to ťažký súper. Porazili nás tam no a my v Superpohári.Všetko sa rozhodne na Camp Nou. Pôjdeme vyhrať a ukázať svoju osobnosť. Je to príležitosť získať ďalší titul.“

Tlak
“Je to semifinále pohára a navyše je to Clásico. Real Madrid je favoritom, pretože je šampiónom Ligy majstrov a LaLigy. Je to favorit.”

Ansu Fati
“Trénoval so skupinou.Cíti sa dobre, vidím ho šťastného a motivovaného. Musí byť dôležitý pre tím.”

Pedri
“Je to pre nás veľmi citlivá strata. Máme tri dôležité straty, ale Mdridu môžeme konkurovať.”

Estanis
“Poznáme ho z minulého roka. Má schopnosť ísť jeden na jedného,je v dobrej forme.”

Vinicius
“Prináša rozdiel, je výnimočný. Je rozhodujúci pre Real Madrid. Je na veľmi vysokej úrovni. Je odlišný. Je ťažké ho zastaviť.”

Mládež
“Hovorím im, že je to privilégium hrať za Barcu a hrať Clásico, najlepší zápas na svete na klubovej úrovni.”

Alarcon

“Všetci sú možnosťou. Verím mu. Je všestranný, silný… Môže byť pre Barcu veľmi užitočný.Osobne ho mám veľmi rád.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter FCB