Xavi: Rozhodcovia nám uškodili

Dnes o 21:00 nás čaká zápas ktorý môže rozhodnúť o našom postupe do vyraďovacej fázy Ligy Majstrov, podarí sa Xavimu splniť tento prvý cieľ na ceste za ziskom ušatej trofeje? To sa dozvieme už dnes, zatiaľ vám však čakanie na zápas spríjemníme Xaviho preloženou tlačovou konferenciou.

Zápas

“V poslednom čase sa veci nevyvíjajú tak, ako by sme chceli.  Chýba nám kontinuita v hre ale šatňa je jednotná.”

Mentalita

” Veríme v to, čo robíme. Zajtra je skvelá príležitosť, môže to byť zlom. V piatom zápase by sme už mohli byť v osemfinále.”

Vallecano

“Zlyhali sme v mentalite, intenzite, vysokom pressingu, ale pevne verím, že budeme hrať opäť dobre. Ak nie, nebol by som tu.”

Tlak

“Toto je Barça. V stávke je veľa. Je to rovnaké ako vždy. Každý zápas je dôležitý. Musíme súťažiť najlepším možným spôsobom. V stávke ide samozrejme o veľa. Zajtra je to životne dôležitý zápas.”

Rozhodcovia

” Nemali sme šťastie. Nie je to ospravedlnenie. Potom mi povedzte, že sa chránim výhovorkami. Musíme hrať lepšie, ale rozhodnutia rozhodcov nám uškodili.”

Kritika

“Som v pohode, s energiou, pozitívne naladený… Musím byť. Som ten, kto vedie tento tím a verím svojim hráčom. Slepo verím svojim hráčom, svojmu kádru, kritika existuje vždy.”

Porto

“Sú tím, ktorý tvrdo pracuje takticky, vedia, čo robiť. Sú agresívni, je to súper na vysokej úrovni. Je to dôležitý test. V Porte sme trpeli. Sú veľmi silný súper.”

Nominácia-Ter Stegen

“Uvidíme, ako na tom je. Netrénoval. Zajtra otestuje, či je stopercentný.”

Verejnosť

“Je nevyhnutné, aby tam boli fanúšikovia. V posledných rokoch sme trpeli. Fanúšikovia musia fandiť. Je dôležité, aby boli s tímom.”

Sebakritika

“Musíme byť sebakritickí. Musíme obnoviť pozičnú hru. Vysoký pressing, víťaznú mentalitu…”

Príležitosti

“Sme tím, ktorý v Španielsku generuje najviac, ale ide o efektivitu. Toto sú body, ktoré nám podkopávajú sebavedomie. V tíme nie je pohoda. Toto sú situácie, ktoré treba vylepšiť a zlepšiť.”

Kríza

“Vždy musíme vyhrať. Každý týždeň sa ma pýtate, či teraz prichádza dobrá vec. Vždy je tu kritika. Je akceptovaná. Musíme byť dôraznejší a vyhrávať .”

zdroj: Marca.com

foto. X-FCB