Xavi: Sme na správnej ceste

Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho pred zápasom ktorý možno rozhodne o celej našej sezóne v La Lige. Už dnes nás totiž čaká El Clasico teda súboj s našim odvekým rivalom, Realom Madrid.

Mentalita
“El Clásico je pre nás skvelá príležitosť. Chceme byť aj naďalej lídrami. Je to výzva. Musíme pokračovať v práci a byť pozitívny.”

Európa
“Nemyslím si, že by došlo k mentálnemu prepadu. Nakoniec sme zápas vyrovnali.  Spojilo sa veľa okolností. Pocity medzi týmto ročníkom a predchádzajúcim sú iné. Dá sa to vnímať pozitívne alebo katastrofálne, ja to vidím pozitívnym spôsobom“.

Clasico
“Neviem, je to to správne slovo ale  El Clasico ma sexuálne vzrušuje.  Som súťaživý. Chcel by som byť aj naďalej futbalistom, aby som hral tento typ zápasu. Je veľkolepé odohrať takýto zápas. Motivácia je maximálna, je to príležitosť presadiť sa ako lídri súťaže.”

Laporta
“Dal mi maximálnu dôveru, a do sezóny zostáva ešte veľa. Je tiež veľmi optimistický. Táto Liga majstrov je k nám krutá. Sme na správnej ceste, sme v poriadku.”

Inkasované góly
“Je ťažké vysvetliť rozdiely medzi LaLigou a Ligou majstrov. Sú to presné, individuálne chyby. v LaLige sme veľmi dobrý a musíme pokračovať v tejto ceste. Zajtra nás čaká dôležitý test.”

Kapitáni
“Snažím sa málo počúvať a málo čítať. Kritika sa bude ozývať vždy  a bude sa pochybovať o všetkom, o kapitánoch, podpisoch, trénerovi… Sústredím sa na prácu. Neviem, či je to, čo sa hovorí, spravodlivé alebo nespravodlivé.  Musíte sa sústrediť na prácu.“

Šatňa
“Sme sklamaní. Prvý polčas bol výborný a v druhom to ušlo. Musíme však pokračovať. Som optimista, tím je odhodlaný. LaLiga je veľmi dlhá, je tu pohár, superpohár. Musíme naďalej veriť v to, čo robíme.”

Busquets
” Nedotknuteľní? Každý je pripravený odohrať najviac minút.”

Kounde
“Je v poriadku, na sto percent. Má dobre natrénované a má dobré pocity. Uvidíme zajtra.”

Dôležitosť
“Sú to tri body, ale je to morálka a sebavedomie vyhrať Clásico. Je to životne dôležité pre nás aj pre Real Madrid. Uvidíme, kto bude na vrchole. Liga majstrov  nás hnevá, ale sme na správnej ceste. V LaLige sme v skvelej situácii. V Európe to nie je dobré, ale projekt je vo výstavbe a nemôže byť teraz zničený.”
zdroj: Marca.com

foto: FCB/Twiter