Xavi: Sme pripravený na 200%

Dnes o 21:00 nás čaká dôležité derby proti Espanyolu Barcelona ktoré môže rozhodnúť o zisku titulu pre náš celok a zároveň posunúť Espanyol ešte hlbšie do boja o záchranu v La Lige. Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza.

Zápas
“Je to prvá šanca vyhrať Ligu. Sme nadšený. Čakáme nás tím Espanyolu, ktorý hrá viac s loptou, Luis robí veci veľmi dobre. Zlepšili sa s ním. Je to veľmi súťaživý tím. Dobre bránia, držia loptu… veľa hrajú. Pokúsime sa vyhrať a byť majstrami.”

Príprava
“Sme pripravený na 200 percent. Trénujeme na plné obrátky. Je tu veľká túžba vyhrať LaLigu. Je to prvá príležitosť vyhrať ju. Bola by to skvelá sezóna”.

Cornella
“Motivuje ma to vyhrať, pre culés je to extra motivácia. Ale musíme vyhrať nie len proti nim, ale proti všetkým súperom. Bez ohľadu na to, či je to Espanyol, chcel by som titul vyhrať zajtra.”

Busquets
“Tento titul je pre neho dôležitý. Urobil dobré rozhodnutie, aj keď nás to bolí. Odchádza vo veľmi dobrom momente, ako hráč základnej XI,vyhral Superpohár a ktorý má vyhrať La Ligu… Prajem mu len to najlepšie. Je to možno najinteligentnejší hráč, s ktorým som kedy hral. Bolo úžasné mať ho ako kapitána. Vo všetkom, správaní, rešpekte, oddanosti, solidarite, na futbalovej úrovni bol úžasný. Je to model pre každého, bezpochyby najlepší stredopoliar v histórii Barcelony.”

Alemany
“Stratili sme veľmi dôležitý faktor. Cítil som sa s ním veľmi dobre. Je to dôležitá strata, ale je to osobné rozhodnutie, ktoré treba akceptovať. Prajem mu všetko najlepšie, bolo mi potešením spolupracovať s Mateu Alemanym.”

Jordi Cruyff
“Mám v neho obrovskú dôveru, je to človek platný, schopný… Uvidíme, čo sa stane.Veľmi mi pomohol. Či zostane alebo odíde, jeho postavu treba vyzdvihnúť, je to rozhodnutie prezidenta. Chceme vyhrať Ligu a potom sa rozhodne o reštrukturalizácii športového oddelenia. Nič nie je rozhodnuté”.

Ter Stegen
“Získal späť svoju úroveň. Je svetovou špičkou. Snažili sme sa mu dať všetku sebadôveru. Nielenže je dôležitý v bránke, je tiež nevyhnutný v získavaní lopty, v tom, ako chápe hru… Je veľmi dobrý.“

Zostup Espanyolu
“Myslím na katalánsky tím, tiež Gironu. Nie, koľko tímov je z Barcelony. Na Espanyole nás zaujíma to, ako útočí a bránia”.

Pique
“Mysleli sme si, že bude prítomný na oslavách. Prehodnotíme to, ak vyhráme ligu.”

Dembelé
“Je v poriadku, na sto percent. Trénoval veľmi dobre, s dobrou intenzitou a rytmom. Rozhodneme sa zajtra.”

Titul
“Je to veľmi dôležité, som veľmi nadšený. Je tu napätie a túžba. Veľká túžba vyhrať La Ligu. Bol by to dôležitý krok. Klub sa stavia odznova, ale vyhrať ligu a Superpohár. Je to dôležité pre mňa a pre klub“.

zdroj: Marca.com/BarcaTV

foto: Twitter FCB