Xavi: Videl som málo hráčov ako je Araujo

Dnes o 18:45 nás čaká veľmi náročný a dôležitý zápas na domácej pôde proti Manchestru United, tímu proti ktorému sa nám v posledných stretnutiach darilo no pod taktovkou Ten Haga nabral nový, druhý dych. Prinášame vám tlačovú konferenciu nášho trénera pred zápasom.

Zápas
“Je to skvelý zápas, obaja sme prišli v najlepší moment sezóny,  s veľmi dobrou formou a výsledkami. Ten Hag zmenil tvár tímu, spočiatku to bolo ťažké, ale teraz sa mu darí. Je to silný tím s veľmi silnou obrannou líniou.  Očakávam súboj, ktorý bude mať intenzitu, rytmus, Tímy z EPL hrajú veľmi fyzicky.“

Stret šampiónov
“Sme v Európskej lige. Sú vo výnimočnom momente, vo forme, rastú. Teraz je to veľmi silný Manchester United a bolo načase vidieť ho takto. Nedá sa povedať, že je to stret jedného zo šampiónov pretože sme v Európskej lige, súťaž má veľmi vysokú úroveň.“

Rashford
“Je to jeden z najnebezpečnejších útočníkov v Európe. Je rýchly, hrá jeden na jedného a budeme sa s ním musieť vysporiadať. Je bezpochyby jedným z najlepších v Európe. Nepozeráme sa však len na jedného hráča. Majú veľmi rýchly a veľmi silný protiútok…”

Man UTD
“Všetci hráči sa dobre bavia, majú pozitívne výsledky. Bude to ťažký zápas. Sme v Európskej lige. Bude ťažké ich poraziť.”

Liga Majstrov
“Možno to zmenilo veci aj na taktickej alebo hráčskej úrovni…  Už viac nemôžeme premýšľať nad vypadnutím. Musíme sa sústrediť na víťazstvo v tejto súťaži. Barca je testom každý deň. Je tu veľký tlak.”

Ten Hag
“Je to skvelý tréner. Otočiť situáciu v United nebolo jednoduché a darí sa mu. Spôsob, akým hrá, hovorí veľa. Je to veľmi ťažký súper. Je to veľmi zaujímavý tréner, robí veľmi dobré veci. Je modelom pre ofenzívnych trénerov, ktorí majú radi tento štýl“.

Araujo
“Je to vodca. Jeho fyzické, technické, taktické schopnosti, charakter, ktorý prejavuje, vodcovstvo je neuveriteľné. Je to skvelý obranca a má podmienky na to, aby bol súčasťou veľkej éry v klube a vo svetovom futbale. Videl som málo hráčov ako on“.

zdroj: BarcaTV/Marca

foto: Twitter/FCB