Xavi: Za Piqueho rozhodnutie nesiem zodpovednosť

Už dnes nás čaká zápas doma proti Almerii, zápas ktorý nemal byť ničím špeciálny. Zápas ale špeciálny bude, Gerard Pique sa v ňom rozlúči s Camp Nou, fanúšikmi a FC Barcelonou. Väčšina tlačovej konferencie Xaviho teda patrila práve tejto téme.

Rozhodnutie Piqueho
Zaslúži si všetku chválu od fanúšikov Barcelony. Rozhodol sa, cíti sa menej dôležitý a menej užitočný. Je to normálne. Vzdal sa zvyšku zmluvy, ukázal svoju veľkosť. Zaslúži si všetku chválu a uznanie. Zaslúži si to najlepšie, je to kamarát a legenda.”

Konverzácia s Piquem
“Už som mu povedal o svojich zámeroch. Ten rozhovor v lete bol jedným z najťažších dní v mojej kariére. Veľmi si ho vážim. Ale stalo sa to každému z nás. Jeho rozhodnutie  sme zistili tento týždeň.”

Zodpovednosť na Piqueho rozhodnutí
“Určite som za to  zodpovedný ale pozrel som sa na to, čo bolo najlepšie pre tím a pre klub. Stálo ma to. Bolo to ťažké. Bol mojim spoluhráčom mnoho rokov, ale je to tak.“

Xaviho chyba
“Neviem, či som bol fér, ale bol som úprimný a čestný. Pique bol príkladom pre tím, pre kapitánov. Vždy som bol ale úprimný. Okolnosti dopomohli k tomu že sa tak rozhodol.”

Piqueho nedostatky
“Je odvážny, súťaživý, víťaz, nemá komplexy ani strach, je inteligentný, je to dobrý spoluhráč, dobrý kapitán. Nemám mu čo vyčítať. Bola to však futbalová záležitosť.”

Osasuna
“Počítam s ním aj na zápas proti Osasune.”

Strata
“Bez Piquého strácame vodcu, osobnosť. Je to jeden z najlepších stredných obrancov v histórii tohto športu. Nechcem nikoho znevažovať, je tu aj Migueli, Puyol,  Beckenbauer, Baresi, Ferdinand, Terry… Je jedným z najlepších v histórii futbalu.“

Almeria
“Vieme, že Rubi je skvelý tréner, dobrý priateľ, ktorý nás dobre pozná. Majú dobrý stred poľa. Doma sú veľmi silní. Sú rýchli.”

Majstrovstvá sveta
“Sledujem väčšinu národných tímov. Argentínu a Brazíliu vidím o jeden stupeň vyššie. Ale na majstrovstvách sveta človek nikdy nevie. Všetko je komplikované a všetko sa vyrovnalo. Španielsko je silné. Francúzsko a dokonca aj Anglicko.”

zdroj: Marca.com

foto: Twitter/FCB